Logo ELTERNTALK

ELTERNTALK hoş geldiniz metni!

ELTERNTALK ebeveynler için ailede medyalar, tüketim, bağımlılığı önleme ve sağlıklı büyüme konularında moderatörlü görüşme turları sunuyor. ELTERNTALK, 14 yaşına kadar çocukların ebeveynleri için öngörülmüştür. ELTERNTALK ebeveynleri gündelik yetiştirmenin üstesinden gelmeleri konusunda destekler. Bu sırada ebeveynler baş aktörlerdir. Özel görüşme turlarında yakl. 4-8 ebeveynle buluşursunuz ve eğitim ve sakınma konuları ile ilgili tüm sorulara birlikte yanıt bulmaya çalışırsınız. Görüşme turlarına, kendileri de anne veya baba olan eğitimli bir kadın moderatör veya erkek moderatör eşlik eder. İlk etapta ortak bir konu belirlenir ve buna uygun güncel bilgi materyali seçilir. Resimli kartlarla konuyu giriş kolaylaştırılır ve belirli sorular ele alınır, örneğin:

• "Çocuğum ne kadar televizyon izlemeli?"
• "Çocuk odasında bilgisayar olsun mu olmasın mı?"
• "İnternet ve PC oyunları bizde sürekli tartışma konusu...?"
• "Ne kadar cep harçlığı uygundur?"
• "Çocuğumu alkole ve uyuşturucuya karşı nasıl korurum?"
• "Çocuklarımızı ne güçlendirir ve hayata hazırlar?"

Bu ve benzeri sorular hakkında birlikte düşünmek – karşılıklı deneyimlerin ve eğitim önerilerinin paylaşılması – gündelik yetiştirme konusunda çoğu kez yardım sağlar. Açık deneyim alışverişi güncel yetiştirme sorularını ailede ifade etme ve güncel çözümleri bulma konusunda cesaretlendiriyor.
Ebeveynler aktörler; onlar "Kendi eğitim deneyimlerinin uzmanları" ve yaklaşık iki saatlik sohbet turlarında, bilgi alışverişi yapılması, yükün paylaşılması, diğer ebeveynlerden öğrenilmesi veya sadece dinlemek için zaman ve mekân bulunuyor.

Görüşmelere katılım her zaman ücretsizdir. Ebeveynler sadece evlerde buluşmuyor, bunun yanı sıra özel görüşme turları için kreşler, okullar, kafeler veya benzeri yerlerde de buluşuyor.
Görüşmelerdeki konular çok çeşitli ve ailelerin güncel yaşantılarına yönelik.
ELTERNTALK tüm kültür çevrelerine odaklı, çünkü neticede tüm ebeveynler kendilerini meşgul eden benzer konular ve meydan okumalarla karşı karşıya kalıyor. Birçok görüşmede konuklar kendi ana dillerinde. Böylece göçmen kökenli annelerin ve babaların, bu çok özel konulardaki bilgi alışverişi kolaylaşıyor.

ELTERNTALK tüm aileler için bir kazanç.
Siz de katılabilirsiniz!

ELTERNTALK yönetim bölgelerinde bulunuyor, şehirde olduğu gibi taşrada da.

Bölgenizdeki konuşma partneri için bkz. "Region"

ELTERNTALK'ın sorumluluğu Aktion Jugendschutz, Landesarbeitsstelle Bayern e.V.'ye aittir
ELTERNTALK, Bavyera Çalışma ve Sosyal İşler, Aile ve Entegrasyon Bakanlığı ile Bavyera Sağlık ve Bakım Bakanlığı kaynaklarıyla finanse edilmektedir.

 

Informationen

 
 

Social Media

Suchen

Nichts gefunden? Durchsuchen Sie unsere Website nach Ihren Stichworten.

 

Die Aktion Jugendschutz, Landesarbeitsstelle Bayern e.V. ist Träger des Projekts. ELTERNTALK wird aus Mitteln des Bayerischen Staatsministeriums für Familie, Arbeit und Soziales und des Bayerischen Staatsministeriums für Gesundheit und Pflege gefördert.

Diese Webseite verwendet Cookies. Durch die Nutzung der Webseite stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Datenschutzinformationen